O nás

Nadační fonD atyp a atyp press

Za více než 6 let naší práce se nám rozšířily aktivity a už nevydáváme pouze on-line magazín ATYP. 2. dubna 2021, u příležitosti Světového dne zvýšení povědomí o autismu, jsme konečně vydali první tištěný megazín ATYP Speciál, který byl naším prvním „kočkonautem“ na cestě za pravidelným vydáváním autorů na spektru. 22. dubna 2022 vychází 2. tištěný ATYP magazín Speciál. Opět v dubnu, který je každoročně celý věnován zvýšení povědomí o autismu a lidech na spektru autismu. Druhý Speciál má 144 stran.

Nemluvíme pouze o inkluzi, žijeme ji. Proto je náš tým redaktorů, ilustrátorů, markeťáků, korektorů a grafiků složen především z lidí na spektru. A rádi bychom dali šanci i (ne)známým spisovatelům, kteří nemají dostatečné finance na samovydání vlastních knih.

Náš kočkonautí tým

DAGMAR EDITH HOLÁ

Spisovatelka, autorka knih Cesta k mým matkám a O ženách a lásce, zakladatelka Nadačního fondu ATYP, šéfredaktorka atypmagazin.cz a také maminka patnáctiletého Aspíka.
Dagmar Ti pomůže s editací textu a také moc dobře ví, co všechno je třeba udělat a koho kontaktovat, aby kniha vznikla a dostala se do knihovniček čtenářů. S vydáváním knih má bohaté zkušenosti nejen za sebe, ale i v rámci projektů jako byly Pohádky pro kulíšky vydané společně s nadací Nedoklubko.

TISKÁRNA DANIEL

Až bude tvá kniha hotová a získá dostatek financí na tisk, předáme ji do dobrých rukou šikovných tiskařů z naší spřátelené tiskárny Daniel.

Mgr. KATEŘINA ŠTURMOVÁ

Ilustrárorka, copywriterka, Social Media Manager, členka správní rady Nadačního Fondu ATYP, redaktorka atypmagazin.cz a kamarádka lidí na spektru.
Katka Ti pomůže s propagací knihy a její grafickou podobou. Nemáš-li vlastní obrázky, ráda tvé knize dodá vizuální rozměr.
book

DALŠÍ KOČKONAUTKY MILUJÍCÍ KRESLÍCÍ POTŘEBY

  • HANA ROSENTHAL
  • DODO
  • VERONIKA JIRÁSEK

NAŠE KOČKONAUTKY HRAJÍCÍ SI S PÍSMENKY

VIKTORIE HAVRDOVÁ

Viki se postará o korekturu textu, takže tvá kniha bude naprosto bezchybná.
ebook

Důležitou kočkonautkou v závěru knižní mise je naše layoutérka Nadia z Grafikahut.cz

Knihu dá do grafické podoby tak, aby ji tiskaři mohli vytisknout. Chápe tvou zvědavost a tvé designérské vlohy, takže ti bude dávat nahlížet do podoby knihy a konzultovat ji s tebou.

🤞 Přihlaste se k odběru novinek!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Přihlášení